News

To się dzieje za szybko… IBM, AI, Blockchain, IoT.

motywator_cryptosynergy

Blockchain może wkrótce przemeblować nasze życie

motywator_cryptosynergyDyrektor generalny IBM, Virginia Rometty, ogłosiła, że w ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje utworzyć 1800 miejsc pracy we Francji. Praca związana będzie z technologią sztucznej inteligencji (AI), blockchain i IOT’a (Internet of Things) , podał Le Monde 23 maja.

Informacja trafiła do publicznej wiadomości na szczycie Tech for Good w Paryżu, którego gospodarzem był prezydent Francji Emmanuel Macron.

Realizując ideę uczynienia z Francji „centrum doskonałości” sztucznej inteligencji (oni to zawsze z czymś wypalą), gigant technologii związany ze sztuczną inteligencją ma zamiar zatrudnić 1800 specjalistów z Francji. Osoby znajdą zatrudnienie w obszarach takich jak blockchain, AI i IOT’a. Obejmuje to co najmniej 400 prac badawczych, których początek ogłoszono już w styczniu. Starając się rozszerzyć działalność we Francji, IBM współpracuje z dużymi klientami, takimi jak Crédit Mutuel, Orange Bank, Generali, SNCF i LVMH.

IBM stale zwiększa swoje zaangażowanie w branży blockchain, stosując tę ​​technologię w wielu projektach. W styczniu firma nawiązała współpracę z duńską firmą transportowo-logistyczną Maersk (WOW!) w celu stworzenia przedsięwzięcia opartego na blockchain w zakresie łańcucha dostaw i przeładunków towarów. Celem projektu jest komercjalizacja blockchain dla wszystkich aspektów globalnego systemu transportu.

W marcu IBM ogłosił, że najmniejszy komputer na świecie będzie korzystał z technologii blockchain i wkrótce zostanie „wbudowany w urządzenia codziennego użytku”. Firma twierdzi, że w ciągu pięciu lat nastąpi „zakotwiczenie kryptograficzne – w rzeczach takich jak kropelki atramentu lub maleńkie komputery mniejsze od ziaren soli – będą one osadzone w codziennych przedmiotach i urządzeniach”.

W ubiegłym miesiącu firma MasterCard, zajmująca się płatnościami i technologią, ogłosiła, że ​​zatrudni 175 nowych pracowników w Dublinie w Irlandii, w tym specjalistów od blockchain, w celu zwiększenia swojej obecności w tym kraju.

Też wam się tak wydaje, że ten postęp tak zap….a ? Jeszcze 10 lat temu uznałbym, że to scenariusz jakiegoś filmu sci-fiction.

Wychodzi na to, że rzeczywiście niedługo inteligentne maszyny połączone ze sobą łańcuchem bloków będą nam służyć ? Albo my im… 

One thought on “To się dzieje za szybko… IBM, AI, Blockchain, IoT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *